لنت ترمز

انواع لنت ترمز مناسب پراید

لنت ترمز

لنت ترمز جلو پراید، برند سایلنت

لنت ترمز سایلنت  ساخت کشور کره بوده و شامل دو جفت لنت است که به چرخ‌های جلو نصب می‌شود.در صورتی‌که عمر مفید این محصول به پایان رسیده باشد، صدای برخورد لنت به فنر شنیده خواهد شد که در این صورت باید نسبت به تعویض دیسک‌ها اقدام نمود.

این مدل لنت از نوع دیسکی واز جنس فلزاست.در ساخت این لنت‌ها از آزبست استفاده نشده است.آلودگی صوتی ایجاد نمی‌کند و برای انواع پراید و پراید وانت مناسب است.

انواع لنت ترمز برای پراید

لنت ترمز جلو کیا موتورز kk150

لنت ترمز کیاموتورز ،نیم فلزی بوده و از مواد ارگانیک ساخته شده است. این مدل به چرخ‌های جلو نصب می‌شود و برای پراید می‌توان از  آن استفاده نمود.

لنت ترمز عقب تکنو مدل BY

لنت ترمز تکنو  دو جفت لنت کاسه‌ای از جنس نیمه فلزی و نیمه متالیک است. از مزیت‌های این مدل وزن و آلودگی صوتی کم است.محل نصب لنت‌ها  چرخ عقب است و برای انواع پراید مناسب است.راه اصلی تشخیص زمان تعویض این لنت‌ها بازدید دوره‌ای توسط متخصصان است.لنت ترمز

 

 کاسه‌ای عقب مدل  G01

لنت ترمز نیم‌فلز کاسه‌ای و  ساخته شده از مواد ارگانیک است. برای پراید مناسب بوده و به چرخ‌های عقب متصل می‌شود. حداکثر 5000 کیلومتر کارکرد دارد اما برای  آگاهی قطعی  از  زمان تعویض آن به کمک بازدید دوره‌ای و توصیه متخصصان خودرو است.

 دیسکی عقب مدل G01

دو جفت لنت دیسکی سرامیکی که به چرخ‌های جلو نصب می‌شوند.از پودر سرامیک فاقد آزبست تولید شده است. لنت‌های سرامیکی مزاحمت صوتی کمی ایجاد می‌کنند و بیش از 80 هزار کیلومتر عمر مفید دارند. هم‌چنین گیرایی بالایی در حرارت و رطوبت بالا دارد. در نتیجه این مدل یکی از بهترین لنت ترمزها برای پراید به‌شمار می‌رود.

 جلو کیالنت مدل  KLRF

لنت ترمز جلو کیالنت از جنس نیم فلز و نیم متالیک که به چرخ جلو نصب می‌شود و با وزن و و آلودگی صوتی کم‌تر تولید شده است.  ضرورت تعویض این نوع لنت را به  کمک بازدید دوره ای و سنسور صوتی می توان دریافتپراید

 جلو پراید مستر اسپرت مدل     K825

لنت ترمز مستر اسپرت نیمه‌فلزی است و به چرخ‌های جلو نصب می‌شود.این مدل برای پراید قابل استفاده‌است و ساخته شده از موارد ارگانیک است و .۴  هزار کیلومتر عمر مفید دارد؛ اما به دلیل استفاده از مواد ارگانیک در زمینه آلودگی صوتی در حد سایر رقبای خود عمل نمی‌کند.

 

 جلو گلدن مدل GP

لنت ترمز گلدن دیسکی است.این مدل  از جنس سرامیک تولید شده، به چرخ‌های جلو نصب می‌شود و حتی در حرارت و رطوبت نیز عملکرد دقیق و گیرایی بالا دارد هم‌چنین آلودگی صوتی نیز ندارد.

 جلو گلد مدل HSB

لنت ترمزهای برند گلد یکی  از بهترین گزینه‌های موجود برای پراید است. این مدل دو جفت لنت دیسکی فلزی است که به چرخ ‌های جلو نصب می‌شود و ماندگاری بالایی نسبت به لنت‌های آزبستی و ارگانیک دارد و مناسب برای انواع پراید است.لنت ترمز

 عقب پی اچ سی والیو

لنت ترمز چرخ عقب پی اچ سی والیورا کره جنوبی و فرانسه  به صورت مشترک تولید کرده اند.این مدل از نوع کاسه‌ای است و در ساخت آن از  آزبست استفاده نشده است. با  استفاده از لنت مدل پی اچ سی والیو، ترمز نرم و بدون مکث عمل می‌کند و در تمام شرایط آب و هوایی ایران عملکرد مناسبی از خود نشان می‌دهد؛ به‌طوری که مدت زمان توقف و طول حرکت ماشین با این لنت نسبت به لنت‌های معمولی بازار کم‌تر است.

دوستان عزیز خیلی ممنون ما را اینجا مقاله همراهی کردید لطفا نظرات پیشنهادات خود را در قسمت نظرات باما به اشتراک بزارید.

ما را دراینجا دنبال کنید

منبع: صفحات وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *