دیسک ترمز

تفاوت دیسک ترمز ایرانی و خارجی

تفاوت دیسک ترمز ایرانی و خارجی

دیسک ترمز ، یکی از مهم ترین اجزای خودرو است که برای کنترل سرعت و توقف فوری خودرو در مواقع ضروری استفاده می‌ شود . دیسک ترمز ، بخشی از سیستم ترمز خودرو است که با استفاده از سایش (اصطکاک)، سرعت خودرو را کنترل می‌ کند. برخی از کاربران از متخصصان ما در مورد تفاوت دیسک ترمز خارجی و ایرانی سوال کرده اند. ما اینجاییم تا در این مقاله به همه سوالات شما پاسخ دهیم.

دلایل تفاوت دیسک ترمز ایرانی و خارجی

پاسخ به این سوال را زمانی می توانیم دقیق بدهیم که اولاً به اطلاعات مراجعه کنیم و از لحاظ کیفی و کمی بررسی کنیم .  ثانیاً با استفاده از آن ها متوجه این تفاوت می شویم اما اکثر کاربران ما می خواهند از روش اول استفاده کنند. با خواندن این مقاله متوجه تفاوت دیسک ترمز ایرانی و خارجی می شوید، شما را برای خواندن ادامه این مقاله دعوت می کنیم!تفاوت دیسک ترمز ایرانی و خارجی

خرید دیسک ترمز

پس، دیسک ترمز خودرو های ایرانی و خارجی ممکن است در جنبه های متفاوتی مانند طراحی و عمر مفید ، مواد استفاده شده ، فرق هایی داشته باشند . برای مثال ، بعضی دیسک های ترمز خودرو های خارجی از مواد با کیفیت و با قابلیت چسبندگی بالا تهیه می‌ شوند که در نتیجه عمر مفید طولانی تری دارند . همچنین ، بعضی دیسک ترمز خودرو های خارجی دارای طراحی خاصی هستند که در عمل کرد بهینه در شرایط خاصی مانند ترمز کردن در سرعت بالا ، ترمز کردن در مسیر کوهستانی و غیره کمک می‌ کنند.

در مقابل ، دیسک های ترمز خودرو های ایرانی نیز بر اساس شرایط جاده‌ ای و ترافیک محلی طراحی شده اند . در نتیجه ممکن است در برخی جنبه ها متفاوت با دیسک های خودرو های خارجی باشند . مثلاً ، دیسک ترمز خودرو های ایرانی معمولاً برای شرایط ترافیک شهری و جاده ‌ای طراحی شده اند و باید دارای عمر مفید طولانی و قابلیت تحمل ترمز کردن مکرر باشند . همچنین ، برخی دیسک های ترمز خودرو های ایرانی از موادی تهیه می‌ شوند که قابلیت تولید در داخل کشور را دارند و به همین دلیل با قیمت کمتری عرضه می‌ شوند.

تفاوت دیسک ترمز ایرانی و خارجی

به نظر شما چه تفاوتی میان اجناس ایرانی و خارجی وجود دارد؟ در هنگام خرید محصولاتی چون لباس ، کفش و کامپیوتر به چه برند های مراجعه می کنید؟ همانگونه که در  جنس های دیگر ایرانی و خارجی تفاوت های زیادی از لحاظ کمی و کیفی وجود دارد ، دیسک ترمز ها نیز دارای تفاوت هستند.

در ضمن ، بر اساس نوع خودرو و نوع مصرف کننده تفاوت های دیگری نیز وجود دارد . برای مثال ، دیسک ترمز خودرو هایی که برای استفاده در شهر ها و ترافیک شدید طراحی شده اند ، باید دارای عمر طولانی تر و کاهش صدای ترمز باشند.

اما چند تفاوت کوچک:

۱- اولین فرق بین دیسک ترمز ایرانی و خارجی جنس آن است

جنسیت دیسک ترمز های ایرانی از فلز است که دارای مقاومت بالایی هستند . اما در اثر فرسایش زیاد منجر به ایجاد صدا های دلخراش می شوند . در مقابل دیسک ترمز های خارجی از جنس سرامیک ساخته می شوند . از مزیت های این دیسک میتوان صدای کم و عمر طولانی اشاره کرد . در ضمن یکی دیگر از مزیت های دیسک ترمز های سرامیکی این است که گرد و غبار و آلودگی ایجاد نمی کنند.تفاوت دیسک ترمز ایرانی و خارجی

۲-  از دلایل دوم تفاوت دیسک ترمز ایرانی و خارجی ، برند دیسک ترمز است

اگر بخواهیم برند های معروف خارجی را با برند های ایرانی مقایسه کنیم ، قطعاً که بسیاری از افراد برند های خارجی را ترجیح می دهند زیرا برند های خارجی بنابر پیشینه فعالیت طولانی خود در این زمینه ، شرکت های معتبری هستند و کیفیت محصولات آن ها برای اکثر مردم ثابت شده است ، در حالیکه صنعت خودرو سازی ایران عمر آنچنانی ندارد.

۳- توانایی ترمز گیری

دیسک ترمز های خارجی به دلیل کیفیت بالایی که دارند ، قدرت ترمز گیری آنها بیشتر است . همچنین در شرایط حرارتی و رطوبتی بهترین عمل کرد را از خود نشان می دهند . دلیل این امر نیز مقاوم تر بودن این دیسک ها می باشد . اما در دیسک ترمز های ایرانی این مقاومت کمتر است . زیرا ، شرکت های تولید کننده ایرانی با محدودیت های بزرگ مالی ، قانونی و تجاری مواجه هستند. و در نتیجه به آن ها اجازه وارد کردن مواد با کیفیت بالا را نمی‌دهد . بنابراین در صورتی که از دیسک ترمز های ایرانی استفاده کنید ، باید برای تعویض کردن آن ها زود تر اقدام کنید.

۴- قیمت

تفاوت چهارم دیسک ترمز ایرانی و خارجی در این است که دیسک ترمز های تولید شده در داخل کشور ارزان تر هستند در حالی که دیسک ترمز های خارجی در کشور های خارجی تولید و بسته بندی و وارد کشور می شوند و این فرآیند باعث می شود قیمت آنها چندین برابر بیشتر از دیسک ترمز های ایرانی باشد.تفاوت دیسک ترمز ایرانی و خارجی

۵- سطح سایش (اصطکاک)

کیفیت و سطح سایش (اصطکاک) دیسک ترمز هم می تواند به عنوان تفاوت دیسک ترمز ایرانی و خارجی در انواع دیسک ها به شمار رود. زیرا هر دیسک ترمز بر اساس استاندارد های خاصی توسط تکنولوژی خاصی ساخته می شود. معمولاً در کشور های خارجی تکنولوژی های پیشرفته تری وجود دارد. طبیعتاً که سطح سایش (اصطکاک) دیسک ترمز های خارجی بالاتر است و عمل کرد بهتری در رفتار خودرو ایجاد می کنند.

باید به این موضوع توجه کنید که استفاده از دیسک های اصلی و با کیفیت برای سیستم ترمز خودرو بسیار شایسته است. همچنین ، بهتر است در هنگام تعویض دیسک های ترمز ، از مارک‌ های معتبر و با تجربه و با توجه به شرایط و نوع رانندگی خودرو ، دیسک ‌های مناسب را انتخاب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی وب سایت اتولنتی مراجعه کنید.

همچنین شما میتوانید مارا در اینجا دنبال نمایید.

از این که تا پایان این مقاله همراه ما بودید کمال تشکر را داریم. لطفا نظرات خود را با ما و بقیه در کامنت ها به اشتراک بگذارید.

 

منبع: صفحات وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *