لنت ترمز

لیست قیمت لنت ترمز سمند

لنت|لنت ترمز|لنت ترمزاتولنت|دیسک

لنت ترمز سمند ال‌ایکس<Lx>یکی از قطعات مهم خودرو است که باید به شکل کامل و با کیفیت مناسب تولید شود تا سلامت و ایمنی خودرو را تضمین کند. قیمت لنت ترمز سمند در کشور بر اساس قیمت ارز مشخص می‌شود و برهمین اساس قیمت همیشه متغیر است.

در مورد قیمت انواع لنت ترمز سمند، باید گفت که قیمت آن بسته به کیفیت و نوع لنت ترمز متفاوت است. درمجموع لنت ترمزساده با قیمت کمتری در مقایسه با لنت ترمز پیشرفته عرضه می‌شود. اما باید توجه داشت که انتخاب لنت ترمز سمند ال ایکس با کیفیت پایین تنها به دلیل قیمت پایین، می‌تواند خطرناک باشد و باعث کاهش عمر مفید لنت ترمز و خطر بروز حوادث ناگوار شود.

سمند(خودروی ملی ایران) به دلیل قیمت مناسب و استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته در تولید، ازجمله خودروهای محبوب دربازارخودروداخلی است. به دلیل صرفه‌جویی در مصرف سوخت و ارزش قابل توجهی که در مقابل قیمت خود دارند، برای خریدارانی که به دنبال خودروهای ارزان هستند، جذاب هستند.

به دلیل قیمت مناسب و کیفیت خوبش محبوبیت زیادی در بازار خودرو داخلی دارد. این خودرو در چندین مدل و نسخه متفاوت تولید می‌شود که در ادامه به بررسی برخی از این مدل‌ها و قیمت‌های آنها می‌پردازیم.

لنت|لنت ترمز|لنت ترمزاتولنت|دیسک

Table of Contents

انـــــــــــواع لنت مدل سمند

سمندال ایکس (LX)

مدل پایه ترمز سمند ال ایکس است که با موتور 1300 سی سی و قدرت 85 اسب بخار و جعبه‌دنده دستی پنج سرعته تولید می‌شود.

سمند اس‌ای (SE)

ترمز سمند اس‌ای یکی از نسخه‌های بالاتر ترمز سمند است و با موتور 1600 سی سی و قدرت 105 اسب بخار و جعبه‌دنده دستی شش سرعته تولید می‌شود.

سمند ای‌اف۷ (EF7)

سمند ای‌اف۷ نیز نوع دیگری از این خودرو است. و از نسخه‌های بالاتر ترمز سمند است که با موتور 1600 سی سی و قدرت 105 اسب بخار و جعبه‌دنده خودکار شش سرعته تولید می‌شود.

سمند ال‌ایکس‌آر (LXR)

سمند ال‌ایکس‌آر یکی از نسخه‌های بالاتر ترمز سمند است که با موتور 1600 سی سی و قدرت 105 اسب بخار و جعبه‌دنده خودکار شش سرعته تولید می‌شود. قیمت این خودرو حدود ۶۵۰ میلیون تومان است.

لنت جلو سمند (Lx)

 در خودروی ترمز سمند، بخشی از سیستم ترمز خودرو است که به کمک آن ترمز خودرو به خوبی عمل می‌کند. لنت جلو در سمند به عنوان بخشی از سیستم ترمز، برای تأمین ایمنی در رانندگی بسیار حائز اهمیت است.

لنت‌های جلویی در سمند معمولاً از جنس فلزی یا سرامیکی هستند. این لنت‌ها به طور مستقیم در تماس با دیسک‌های ترمز قرار می‌گیرند و با فشار دادن پدال ترمز، بر روی دیسک‌ها فشار اعمال می‌کنند و از ایجاد اصطکاک بین دیسک‌ها و لنت‌ها برای توقف خودرو استفاده می‌شود.

لنت جلو در سمند به دلیل استفاده مداوم و فشار زیادی که بر روی آن قرار می‌گیرد، به طور معمول به مرور زمان ساییده می‌شود و نیاز به تعویض دارد. برای اطمینان از صحت عملکرد سیستم ترمز و جلوگیری از ایجاد خطر در رانندگی، توصیه می‌شود که لنت جلو در سمند به‌صورت دوره‌ای تعویض شود. همچنین، توصیه می‌شود که در صورت نیاز، تنها از لنت‌های اصلی و با کیفیت برای تعویض استفاده شود.

انواع لنت ترمز سمند ال ایکس (Lx)

 

به طور کلی، لنت ترمز یکی از قطعات مهم خودرو است که باید به شکل کامل و با کیفیت مناسب تولید شود تا سلامت و ایمنی خودرو را تضمین کند.

به طور کلی، لنت ترمز به دو دسته ساده و پیشرفته تقسیم می‌شود.

لنت ترمز ساده سمند

به عنوان لنت ترمزاصلی در خودروهای سمند استفاده می‌شود.

لنت ترمز پیشرفته سمند

که به عنوان لنت ترمز جایگزین فرمان هیدرولیک خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد، از مواد کم‌صدا استفاده می‌کند و عمر مفید بیشتری دارد.

قیمت لنت ترمز سمند

باید گفت که قیمت آن بسته به کیفیت و نوع لنت ترمز متفاوت است. در مجموع، لنت ترمز ساده با قیمت کمتری در مقایسه با لنت ترمز پیشرفته عرضه می‌شود. البته باید توجه داشت که با توجه به نوع خودرو و نیازهای آن، استفاده از لنت ترمز پیشرفته نسبت به لنت ترمز ساده، می‌تواند توصیه شود.

در کل، برای اطلاعات دقیق‌تر در مورد انواع و قیمت لنت ترمز سمند ساخت ایران خودرو، می‌توانیدبامشاوران متخصص اتولنتی ویا نمایندگی ایران خودرو تماس حاصل فرمایید.

لنت|لنت ترمز|لنت ترمزاتولنت|دیسک

لنت ترمز سمند ال ایکس (LX)

لنت ترمز سمند، یکی ازقطعات مهم وحیاتی در سیستم ترمزخودروی ملی ایران است. این لنت‌ها برای کنترل و کاهش سرعت خودرو درهنگام ترمزکردن استفاده می‌شوند و برای حفظ ایمنی در رانندگی بسیار حائز اهمیت هستند.

لنت ترمز سمند به دلیل استفاده مداوم و فشار زیادی که برروی آن قرارمی‌گیرد، به طورمعمول به مرورزمان ساییده می‌شود ونیازبه تعویض دارد. برای اطمینان از صحت عملکرد سیستم ترمز و جلوگیری ازایجاد خطر دررانندگی، توصیه می‌شود که لنت ترمز سمند به‌صورت دوره‌ای تعویض شود. همچنین، توصیه می‌شود که در صورت نیاز، تنها از لنت‌های اصلی و با کیفیت برای تعویض استفاده شود.

به طور کلی، تولید قطعات خودروی ملی ایران، از جمله لنت ترمز سمند، علاوه بر حفظ اشتغال و رشد اقتصادی در داخل کشور، به بازارداخلی خودرو، وهمچنین به صادرات خودرو و قطعات آن از ایران به دیگر کشورها کمک می‌کند.

بهرین نوع لنت سمند

انتخاب بهترین لنت ترمز برای یک خودرو بستگی به عوامل متعددی دارد، از جمله نوع خودرو، شرایط رانندگی، نوع رانندگی، بودجه، ویژگی‌های فنی لنت ترمز و غیره.اما در کل، لنت ترمزی که بهترین عملکرد را در شرایط آب و هوایی مختلف داشته باشد، قابلیت ترمزگیری مطمئن را در همه شرایط داشته باشد، سوت نکشد، به اجزای سیستم ترمز آسیب وارد نکند، عمر مفید طولانی داشته باشد، استحکام و ماندگاری قوی داشته باشد و مطابق با استانداردهای فنی مورد قبول باشد، بهترین گزینه برای خودرو شما خواهد بود.در هر صورت، شما می‌توانید با مشاوره و توصیه‌های فنی کارشناسان و متخصصان مجرب در نمایندگی‌های خودرویی و فروشگاه‌های لوازم یدکی، بهترین لنت ترمز را برای خودروی خود انتخاب کنید.

 1. لنتAP ایتالیا
 2. لنت افورتیس
 3. لنت تکستار
 4. لنت ایساکویی

 

تشخیص لنت تقلبی از اصلی سمند

 

لنت‌های تقلبی ممکن است با کیفیت پایینی تولید شوند و نه تنها از لحاظ کارایی و عمر مفید مطلوب نباشند، بلکه ممکن است باعث خطر برای سلامتی و ایمنی خودرو شوند. برای تشخیص لنت اصلی از تقلبی، می‌توانید به روش‌های زیر اقدام کنید:

بررسی بسته‌بندی لنت ترمز سمند

بسته‌بندی لنت اصلی معمولاً شامل برچسب‌های مربوط به شرکت تولید کننده، شماره قطعه، کشور مبدا و دیگر مشخصات فنی است. بررسی بسته‌بندی و برچسب‌های آن می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید که آیا لنت‌های شما اصلی هستند یا تقلبی.

 بررسی کیفیت ساخت لنت ترمز سمند

لنت‌های اصلی به طور معمول از مواد با کیفیت بالا و با استفاده از فناوری‌های پیشرفته تولید می‌شوند. در صورتی که لنت شما کیفیت ساخت پایینی دارد، احتمالاً تقلبی است.

 بررسی قیمت لنت ترمز سمند

قیمت لنت‌های تقلبی معمولاً پایین‌تر از لنت‌های اصلی است. اگر قیمت لنت‌های شما بسیار پایین است، احتمالاً تقلبی هستند.

بررسی اصالت لنت باکد محصول

برای بررسی اصالت لنت، می‌توانید کد محصول را بررسی کنید. برخیر شرکت‌های تولید کننده لنت، بر روی محصولات خود کد محصول قرار می‌دهند که با استفاده از آن می‌توانید اصالت محصول را تشخیص دهید. برای این کار، می‌توانید به سایت تولید کننده مراجعه کرده و کد محصول را وارد کنید تا بفهمید که آیا لنت شما اصلی است یا خیر.

بررسی عملکرد لنت ترمز سمند

برای تشخیص لنت اصلی از تقلبی، می‌توانید به عملکرد لنت توجه کنید. لنت‌های اصلی معمولاً عمر مفید بیشتری دارند و به طور معمول عملکرد بهتری دارند. در صورتی که لنت‌های شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن فرسایش می‌شوند یا عملکرد نامناسب دارند، احتمالاً تقلبی هستند.

مشاهده استانداردهای معتبر لنت ترمز سمند

استفاده از لنت‌هایی که به استانداردهای معتبری مانند ECE R90، SAE J866، FMVSS 105 و … مطابقت داشته باشند، می‌تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که لنت‌های شما اصلی هستند. این استانداردها برای اطمینان از عملکرد و ایمنی لنت‌ها ایجاد شده‌اند و لنت‌هایی که به این استانداردها مطابقت دارند، ممکن است اصالت بیشتری داشته باشند.

در کل، تشخیص لنت اصلی از تقلبی ممکن است به دلیل وجود لنت‌های تقلبی با کیفیت بالا چالش برانگیز باشد. اما با توجه به نکاتی که در بالا ذکر شد، می‌توانید به راحتی لنت‌های اصلی را از تقلبی تشخیص دهید و خودروی خود را با لنت‌هایی با کیفیت و ایمن تجهیز کنید.

 

سخـــــــــن اخــــــــر

برای اطلاعات دقیق‌تر درمورد قیمت و انواع لنت ترمز سمند (خودروی ملی) ساخت ایران خودرو، بهتر است با مشاوران فروشگاه اتولنتی و یانمایندگی ایران خودرودرتماس باشید. اطلاعات بیشتری درمورد لنت ترمز و دیگر قطعات خودروازطریق این مراکزقابل دسترسی خواهد بود.

در کل، برای اطلاعات دقیق‌تردرمورد انواع و قیمت لنت ترمز سمند ساخت ایران خودرو، می‌توانید بامشاوران فروشگاه اتولنتی و یانمایندگی ایران خودرو تماس حاصل فرمایید. لیست قیمت لنت ترمز سمند در زیر در ماه تیر 1402 اورده شده است.

 • لنت ترمز عقب سمند مارک سگال
  1,060,000 میلیون تومان
  لنت ترمز جلو سمند مارک سگال
  1,050,000 میلیون تومان
  لنت ترمز جلو سمند ملی مارک آسیمکو
  860,000 هزار تومان
  لنت عقب پژو پارس و پژو 405 و سمند برند آسیمکو
  640,000 هزار تومان
  لنت ترمز جلو سمند – پارس – پژو 405 مارک آسیمکو
  640,000 هزار تومان
  لنت ترمز جلو سمند ملی مارک های-کیو (hi-q)
  1,000,000 میلیون تومان
  لنت ترمز جلو سمند مارک گلد (gold)
  940,000 هزار تومان
  لنت ترمز جلو پژو پارس و پژو 405 و سمند مارک فریکسا (A1)
  940,000 هزار تومان
 • لنت جلو سمند ملی مارک فریکسا(A1)
  1,020,000 میلیون تومان
  لنت ترمز عقب پژو پارس و پژو 405 و سمند مارک گلد
  860,000 هزار تومان
  لنت جلو پژو پارس و پژو 405 و سمند برند گلد
  740,000 هزار تومان
  لنت ترمز عقب پژو پارس و پژو 405 و سمند مارک های-کیو
  860,000 هزار تومان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *