دسته‌بندی نشده

چند علامت تمام شدن لنت ترمز

لنت ترمز خودرو برخلاف دیگر قطعات که به صورت ناگهانی خراب می‌شود و میتوانند؛ با یک اتفاق ناگوارهمراه باشد. این قطعه در گذرزمان و با استفاده مدام تمام می‌شود. که این بازه زمانی به عمرمفید لنت شناخته می‌شود. به عواملی همچون میزان استفاده از خودرو، نوع رانندگی شما و همچنین مرغوبیت لنت ترمز نیز بستگی دارد. که بهتر است شما علامت تمام شدن لنت ترمز رو بهتر بشناسید.

در ادامه این مقاله علامت تمام شدن لنت ترمز خودرو و راه های جلوگیری از آن را برای شما شرح میدهیم. ادامه مقاله رو همراه ما باشید.

Table of Contents

اولین علامت تمام شدن لنت ترمز لرزش پدال

از متداول‌ترین علامت‌هایی که در زمان تمام شدن لنت ترمز خودرو مشاهده می‌کنید؛ لرزش پدال خودرو است. این نشانه فقط به مدل خاصی از لنت‌ها نیست و در، بیشترخودروها قابل مشاهده است. اگر هنگام گرفتن ترمز معمولی لرزش خاصی، در زیر پای خود احساس کردید احتمالان لنت خودرو شما به پایان رسیده است.

بعضی اوقات ممکن است که، صدای خرخر رو بشنوید و پدال ترمز زیرپایتان بلرزد. این صدا ربطی به تمام شدن لنت شما ندارد و مربوط به سیستم ای بی اس شما است.

علامت تمام شدن لنت ترمز

هنگامی که خودرو با سرعت نسبتان بالایی فشرده می‌شود. برای اینکه از لیزخوردن خودرو، جلوگیری شود در ترمزهای ای بی اس گونه ایی عمل می‌شود که؛ پدال به لرزه در می‌آید. در این مواقع لنت ترمز کاملان سالم بوده و این لرزش به خاطر مکانیزیم سیستم ترمز است.

دومین علامت تمام شدن لنت ترمز صدای صوت

این مورد از؛ آزاردهنده ترین علامت تمام شدن لنت ترمز است. زمانی که لنت رو به تمام شدن میرود با گرفتن دیسک، صدای گوش خراشی مثل صدای سوت رو از خود منعکس میکند. که این صدا کاملان در موقعی که، ترمز می‌گیرید قابل شنیده شدن است.

گرچه همه صدای سوت ها مربوط به تمام شدن لنت نبوده و بعضی وقت‌ها میتواند، بابت نصب غلط لنت ترمز این صداها از خود تولید کند. در این زمان‌ها ابتدا لنت ترمز رو چک و سپس؛ مابقی قطعه‌ها رو بررسی نمایید.

انحراف ماشین از جاده

اگر لنت‌های ترمز طرفین خودرو تمام شود این کار؛ به صورت همزمان برای هردو اتفاق می‌افتد و شاهد مشکلاتی در، خودرو در هنگام رانندگی نیستیم. ولی زمانی که در جاده‌هایی با سطح ناهموار میرانید و در مسیرناهمواری بیفیتد هریک؛ از لنت‌های خودرو دچار نابرابری شود. عملکردشان باهم متفاوت می‌شود و در هنگام رانندگی جاده وقتی ترمز میگیریم، خودرو به طرفین کشیده می‌شود.

این اتفاق میتواند فقط از لنت‌ها نبوده باشد و بالانس نبودن خود خودرو نیز؛ از این دست اتفاق‌ها نیز رخ دهد.

پایین رفتن پدال ترمز

هنگامی که لنت ترمز روبه اتمام برود بخشی از حجم خودر را از دست می‌دهد و این عمل به خاطر عوامل مختلفی از جمله فرسایش در گذر زمان رخ میدهد. با کم شدن حجم لنت خودرو به نیروی بالاتری برای به وجود آوردن اصطحکاک با دیسک نیاز داشته و در نتیجه حالا فاصله بین لنت و دیسک بیشتر میشود. و باید برای پرکردن این فاصله نیروی بیشتری را نیاز است.

همین عامل باعث شده تا در هنگام اتمام لنت ترمز پدال به نیروی بیشتری برای توقف احتیاج داشته باشد.

علامت تمام شدن لنت ترمز

اما چه دلایلی باعث میشود که لنت ترمز به نیروی بیشتری برای ترمز نیاز پیدا کند؟

کیفیت پایین لنت ترمز

بدون شک حتی با رعایت همه نکته های ایمنی و دوری از کارهایی که اتمام لنت ترمز رو تسریع میبخشد. کیفیت بالای لنت نیز در عمر سیستم ترمز نیز تاثیر مستقیمی دارد. لنت ترمزی که کیفیت خوبی ندارد به غیراز کارایی پایین به دیسک ترمز هم صدمه وارد میکند.

لنت ترمز باکیفیت خودرو را در هرشرایطی حفظ میکند. فرقی نمیکند که چه در جاده وچه حالت های گوناگون دیگری باشد باید بتواند پایداری خودرو رو نیز حفظ نمایید.

در تعداد زیادی از پدها دیده شده که در صورت رانندگی در شرایط مختلف آب وهوایی پایداری لنت کاهش پیدا کرده و اگر این اتفاق در معابر معمولی شهر رخ دهد خطر خاصی نیز ندارد اما در اتوبان ها ویا جاده ها با سرعت بالا نیز این امر میتواند خطرناک باشد.

اگر شما به دنبال داشتن لنتی پایدار در همه شرایط هستید و دوست دارید جنس باکیفیت تهیه نمایید میتوانید از فروشگاه ما دیدن نمایید. فروشگاه اتولنتی با دارا بودن لنت های باکیفیت و قیمت مناسب ایمنی خودرو شما رو تضمین میدهد. لنت های با کیفیت از بهترین تکنولوژی های روز دنیا برای تولید بهره میگیرند که باعث شده این لنت ها عمر مفیدی بالا و حتی دیرتر از موعد نیز این لنت ها تمام کند.

شما میتوانید برای خرید لنت ترمز باکیفیت به فروشگاه اتولنتی نیز مراجعه کنید.

مشکل در دیسک ترمز

دیسک ترمز به خود به خود قطعه محکم و مقاومی در همه شرایط به شمار میرود. اما زمانی مشکل ایجاد میشود که دیسک خودرو به خاطر اصطحکاک بالا دمای آن افزایش پیدا کرده و اصطلاحان داغ میکند. در این مواقع با برخورد هر شی سخت یا هرچیزی که دمای آن را پایین بیاورد باعث تاب برداشتن آن میشود.

دیسکی که دچار صدمه دیدگی باشد و مقداری تاب داشته باشد، به صورت طبیعی در هنگام ایجاد اصطحکاک با لنت باعث ایجاد ضرر شده و به همین دلیل عمر لنت کاهش پیدا میکند. تلاش کنید تا صورت امکان با سرعت مطمئنه حرکت کرده مخصوصان در جاده های نسبتان خراب تا شاهد تمام شدن لنت و تاب برداشتن دیسک نشوید.

شما میتوانید برای آشنایی بیشتر باما روی اینجا کلیک نمایید.

دوستان عزیز خیلی ممنون که تا انتهای مقاله همراه ما بودید. لطفا نظرات و پیشنهادها خود را در قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *